ABC kupującego

 • Prosimy, aby pamiętać o tym, że zakup kociaka syberyjskiego to ważna decyzja, dlatego prosimy o staranne jej przemyślenie. Tylko wtedy będą Państwo tworzyli z nowym puchatym skarbem naprawdę zgraną rodzinę - bo kociaki syberyjskie (a po chwili już dorosłe koty) to bardzo oddani i kochający Was domownicy :)
   
 • Nasze kocięta syberyjskie  pozostają w hodowli do ukończenia co najmniej 12. tygodnia  życia. Jest to bardzo istotne dla prawidłowego rozwoju i zdrowia fizycznego kociaka. Jeśli maluch wykazuje silne oznaki przywiązania do matki lub występuje u niego reakcja poszczepienna – wówczas czas wydania kociaka ustalany jest indywidualnie z kupującym.
   
 • Kociaki syberyjskie z naszej hodowli wychowują się w towarzystwie innych kotów syberyjskich i ludzi, dzięki czemu nie mają problemów w czasie adaptacji w nowych domach. Opuszczają naszą hodowlę nauczone korzystania z kuwety, odrobaczone i zaszczepione przeciwko najczęstszym chorobom zakaźnym.
   
 • Wszystkie koty w naszej hodowli pozostają pod stałą opieką lekarza weterynarii - dr n.vet. Magdaleny Maciaszek, specjalistą chirurgiem. Rodzicom kociąt wykonujemy okresowo testy na wirusowe choroby zakaźne: FIV (wirus niedoboru immunologicznego kotów) i FeLV (wirus kociej białaczki).
   
 • Kociak opuszczający hodowlę otrzymuje: rodowód potwierdzający jego rasowość, książeczkę zdrowia (lub paszport) z aktualnymi szczepieniami oraz wyprawkę ,na którą składają się: jego ulubione zabawki, kocyk pachnący domem, sucha i mokra karma na pierwszych kilka dni w nowym domku , miseczka / puszka na karmę i poradnik  o pielęgnacji kotka.
   
 • Nowy właściciel podpisuje z nami umowę kupna-sprzedaży kota, w której określamy przeznaczenie kociaka syberyjskiego (czy jest hodowlany czy nie) oraz otrzymuje komplet informacji   o jego żywieniu i pielęgnacji. Oczywiście, później zawsze służymy nowym właścicielom wszelką pomocą i radą w wychowaniu ich podopiecznych.
   
 • Cena kociaka syberyjskiego ustalana jest indywidualnie . Zależy ona od tego czy kociak kupowany jest „na kolanka” czy tez do celów wystawowo-hodowlanych. Kociaki syberyjskie wybitne w typie lub kolorze mogą być droższe.
   
 • Nasze koty i kocięta karmimy wyłącznie karmami renomowanych firm, o najbardziej zbilansowanym i wartościowym składzie i takie też karmy zawsze polecamy przyszłym właścicielom.
   
 • Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie kociakom zdrowego i szczęśliwego życia. Staramy się  wybierać dla nich  troskliwych i odpowiedzialnych opiekunów. Dlatego rościmy sobie prawo do wycofania się z  umowy rezerwacji kocięcia , jeśli zaistnieją ku temu poważne powody . Jeśli mają Państwo jakieś dodatkowe pytania, bardzo proszę o kontakt. Lepiej dwa  razy zapytać niż żałować podjętej pochopnie decyzji ! :)
 
Script logo